دپارتمان آب و انرژی

 

دپارتمان آب و انرژی ارائه ‌دهنده خدمات مشاوره تخصصی، طراحی و نظارت در زمینه سیستم‌های تاسیسات مکانیکی ساختمان در سه بخش اصلی آبرسانی بهداشتی، سیستم‌های سرمایشی- گرمایشی و فاضلابی می‌باشد. این دپارتمان به ارائه راهکارهای متنوع در انتخاب سیستم‌های آبرسانی بهداشتی اعم از انشعابی، کلکتوری و کلکتوری- انشعابی و همچنین سیستم‌های گرمایشی-سرمایشی از قبیل گرمایش از کف، رادیاتور، فن‌کویل و غیره به مخاطبین خود می‌پردازد.

 

خدمات سیستم های آبرسانی:

  خدمات مشاوره

انتخاب بهترین روش آبرسانی برای سیستم‌های آب سرد و گرم بهداشتی و یا سیستم‌های سرمایشی- گرمایشی (رادیاتور، فن‌کویل و ...)، متناسب با نیاز ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است. روش‌های مذکور در سه بخش اصلی انشعابی، کلکتوری و کلکتوری-انشعابی تقسیم می‌شوند که شناخت مزایا و معایب آن‌ها و پیشنهاد استفاده از هر یک از آن‌ها بر اساس شرایط ساختمان، توسط دپارتمان آب و انرژی گروه صنایع "بی‌ تی‌ اس" انجام می‌شود.

  طراحی

طراحی سیستم‌های آبرسانی دارای تنوع و گستردگی زیادی هستند. سیستم‌های آبرسانی شامل آب سرد و گرم بهداشتی، مدارهای گرمایشی-سرمایشی (فن‌کویل و رادیاتور)، استخر، سونا و ... می‌باشد. قرارگیری این سیستم‌های متنوع در کنار یکدیگر و در ساختمان‌های بزرگ حساسیت طراحی را دو چندان می‌کند. برآورد بار گرمایشی-سرمایشی، شناخت اقلیم ساختمان، نوع کاربری فضاهای مختلف، محدودیت‌های طراحی در فضای ساختمان و ... از جمله مهمترین پارامترهای تاثیرگذار در طراحی هستند.

  اجرا

در کنار طراحی اصولی و انتخاب محصولات با کیفیت، طریقه‌ی نصب و اجرای این محصولات نقش به سزایی در کیفیت نهایی سیستم اجرا شده دارد. در سیستم پنج‌لایه اجرای غیر اصولی اتصالات و شیر‌آلات و عدم دقت کافی مجری باعث ایجاد نشتی و نقص فنی شده که رفع آن هزینه‌ی مالی و زمانی بر مصرف‌کننده تحمیل می‌کند. استفاده از کادر مجرب و آموزش دیده و تجهیزات به روز اجرای اصولی سیستم را به‌همراه داشته و سطح بالای آسایش کارفرما را فراهم می‌نماید.

  نظارت

بررسی دقت در اجرای بخش آبرسانی و گرمایشی، انجام تست فشار و بازدیدهای مهندسین ناظر "بی‌ تی‌ اس" در مراحل اجرا همراه با  ثبت و بایگانی مستندات طراحی و اجرا، عملکرد مطلوب سیستم را تضمین می‌کند. ناظر ضمن بررسی اجرا، سیستم‌ آبرسانی را بر اساس دستورالعمل تست گروه صنایع "بی‌ تی‌ اس" آزمایش می‌کند تا از عملکرد صحیح سیستم اطمینان حاصل گردد.

  

خدمات گرمایش از کف:

مشاوره

ارائه مشاوره در زمینه انتخاب نوع سیستم گرمایشی و یا انتخاب چند نوع سیستم گرمایشی بصورت هم زمان برای یک ساختمان، ارائه راهکارهای مفید در جهت انتخاب روشی‌ مناسب و به روز برای کنترل دما، انتخاب سیستم‌های گرمایشی بر مبنای نوع مواد و مصالح بکار رفته و نوع ساختمان و ... توسط دپارتمان آب و انرژی  "بی‌ تی‌ اس" انجام می‌شود.

  طراحی

طراحی سیستم گرمایش از کف باید بر اساس شناخت صحیح از طراحی سیستم گرمایشی،  محاسبات دقیق بار حرارتی، شناخت اقلیم و مصالح ساختمانی انجام شود. از جمله موارد مهم و تاثیرگذار در طراحی مناسب، انتخاب صحیح آرایش لوله‌ها، فاصله‌ی بین آن‌ها، محل دقیق درزهای انبساطی و محل قرارگیری کلکتور می‌باشد، که انتخاب صحیح آن‌ها موجب عملکرد بهینه سیستم شده و آسایش مصرف‌کننده را در فصول سرد سال تأمین می‌کند.

  اجرا

آنچه سیستم گرمایش از کف را از سایر سیستم‌های گرمایشی متمایز می‌کند؛ اجرای مرحله به مرحله، دقیق و منطبق بر نقشه‌ی طراحی شده است. این مراحل شامل بررسی تراز بودن سطح کف، عایق کاری مناسب دیوارها و کف، استفاده درست از ورق حبابدار، رعایت چیدمان و فاصله‌گذاری دقیق لوله‌ها، قرارگیری درزهای انبساطی و در نهایت بتن‌ریزی سطح می‌باشد. رعایت این موارد در عملکرد صحیح این سیستم‌ها نقش به سزایی دارد. 

  نظارت

با توجه به حساسیت‌های موجود در اجرای سیستم گرمایش از کف، نظارت بر روند انجام آن در هر مرحله، تضمین‌کننده اجرای صحیح و عملکرد مطلوب سیستم می‌باشد. همچنین ناظر پس از پایان اجرای سیستم گرمایش از کف، سیستم را بر اساس دستور العمل تست سیستم گرمایش از کف "بی‌ تی‌ اس" آزمایش می‌کند تا از عملکرد صحیح آن اطمینان پیدا کند.

 

 

خدمات سیستم‌های فاضلابی:

خدمات مشاوره

انتخاب و طراحی بهترین سیستم فاضلابی متناسب با نوع ساختمان از اهمیت به‌سزایی برخوردار است. از جمله فاکتورهای موثر در انتخاب یک سیستم فاضلابی و سیستم هوابر متناسب با آن می‌توان به طراحی فضای نهایی محیط، میزان صدا مجاز و همچنین مکان اجرای دیگر سیستم‌های تأسیساتی ساختمان اشاره نمود. دپارتمان آب و انرژی گروه صنایع "بی‌ تی‌ اس" با شناخت مزایا و معایب روش‌های مختلف، پیشنهادات لازم در خصوص طراحی سیستم و انتخاب صحیح لوله و اتصالات فاضلابی را در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد.

  طراحی

طراحی صحیح و اصولی سیستم دفع فاضلاب از جمله مهم‌ترین مسائل در طراحی تأسیسات ساختمان است. سیستم‌های فاضلابی شامل فاضلاب خانگی، مراکز تجاری، مراکز صنعتی، آب‌های سطحی و ... می‌باشد. در نظر گرفتن همزمان این سیستم‌ها در کنار یکدیگر موجب می‌شود اهمیت طراحی آن‌ها از حساسیت بیشتری برخوردار باشد. برآورد سایزینگ لوله‌های تجمیع فاضلاب، هوابرها و رایزرها، توجه به نوع کاربری فضاهای مختلف، محدودیت‌های طراحی در فضای ساختمان و ... از جمله مهمترین پارامترهای تاثیرگذار در طراحی هستند.

  اجرا

در کنار طراحی اصولی و انتخاب محصولات با کیفیت فاضلابی، روش نصب و اجرای این محصولات نقش به سزایی در کیفیت نهایی سیستم اجرا شده دارد. در سیستم فاضلابی اجرای غیر اصولی انشعابات و عدم دقت کافی مجری باعث ایجاد نشتی، عملکرد نامطلوب و نقص فنی در سیستم شده که رفع آن هزینه‌ی مالی و زمانی بر مصرف‌کننده تحمیل می‌کند. استفاده از کادر مجرب و آموزش دیده و تجهیزات به روز، اجرای اصولی سیستم را به‌همراه داشته و سطح بالای آسایش کاربران را فراهم می‌نماید.

  نظارت

بررسی اجرای دقیق سیستم فاضلابی مطابق با نقشه‌های طراحی شده و بر اساس استانداردهای به روز، انجام تست فشار و بازدیدهای مهندسین ناظر "بی‌ تی‌ اس" در مراحل اجرا، همراه با  ثبت و بایگانی مستندات طراحی و اجرا عملکرد مطلوب سیستم را تضمین می‌کند.

 

   راه های ارتباطی  دپارتمان آب و انرژی

 
ایمیل دپارتمان آب و انرژی : we-department@bts-co.com
تلگرام دپارتمان : BTS_Water_and_Energy_Department