دپارتمان آب و انرژی

 

دپارتمان آب و انرژی ارائه ‌دهنده خدمات مشاوره تخصصی، طراحی و نظارت در زمینه سیستم‌های تأسیسات مکانیکی ساختمان، در سه بخش اصلی آبرسانی بهداشتی، سیستم‌های سرمایشی- گرمایشی و فاضلابی می‌باشد. این دپارتمان به ارائه راهکارهای متنوع در انتخاب سیستم‌های آبرسانی بهداشتی اعم از انشعابی، کلکتوری و کلکتوری- انشعابی و همچنین سیستم‌های سرمایشی-گرمایشی از قبیل گرمایش از کف، رادیاتور، فن‌کویل و غیره به مخاطبین خود می‌پردازد.

 

برای مشاهده ویدئو روند انجام پروژه‌های تأسیسات مکانیکی در گروه صنایع BTS کلیک کنید.

 

 

 

خدمات سیستم های آبرسانی:

  خدمات مشاوره

انتخاب بهترین روش آبرسانی برای سیستم‌های آب سرد و گرم بهداشتی و یا سیستم‌های سرمایشی-گرمایشی (رادیاتور و فن‌کویل)، متناسب با نیاز ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است. شناخت مزایا و معایب روش‌ها و پیشنهاد استفاده از آن‌ها بر اساس شرایط ساختمان، توسط دپارتمان آب و انرژی انجام می‌شود.

  طراحی

طراحی سیستم‌های آبرسانی تنوع و گستردگی بالایی دارد. برآورد بار سرمایشی-گرمایشی، شناخت اقلیم ساختمان، نوع کاربری فضاهای متلف، محدودیت‌های طراحی در فضاهای ساختمان از جمله مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در طراحی هستند.
 

  اجرا

در کنار طراحی اصولی و انتخاب محصولات باکیفیت، طریقه‌ی نصب و اجرای این محصولات نقش به سزایی در کیفیت نهایی سیستم اجرا شده دارد. استفاده از کادر مجرب و آموزش دیده و تجهیزات به‌روز، اجرای اصولی سیستم را به همراه داشته و سطح بالای آسایش کارفرما را فراهم می‌نماید.
 

  نظارت


بررسی دقت در اجرای سیستم آبرسانی و گرمایشی، رعایت قوانین و الزامات اجرای لوله‌کشی و انجام تست فشار بر اساس دستورالعمل تست BTS در مراحل اجرا و پس از اتمام کار، همراه با ثبت و بایگانی مستندات لازم، عملکرد مطلوب سیستم را تضمین می‌کند.

  

خدمات گرمایش از کف:

مشاوره

ارائه مشاوره در زمینه انتخاب نوع سیستم گرمایشی و یا انتخاب چند نوع سیستم گرمایشی به صورت هم‌زمان برای یک ساختمان، ارائه راهکارهای مفید در جهت انتخاب روشی‌ مناسب و به‌روز برای کنترل دما، انتخاب سیستم‌های گرمایشی بر مبنای نوع مواد و مصالح به کار رفته و نوع ساختمان توسط دپارتمان آب و انرژی انجام می‌شود.

  طراحی

طراحی سیستم گرمایش از کف باید بر اساس شناخت صحیح از طراحی سیستم گرمایشی و انتخاب صحیح آرایش لوله‌ها، فاصله‌ی بین آن‌ها، محل دقیق درزهای انبساطی و محل قرارگیری کلکتور باشد. توجه به موارد مذکور موجب عملکرد بهینه سیستم شده و آسایش مصرف‌کننده را در فصول سرد تأمین می‌کند.
 

  اجرا

آنچه سیستم گرمایش از کف را از سایر سیستم‌های گرمایشی متمایز می‌کند؛ اجرای مرحله به مرحله، دقیق و منطبق بر نقشه‌ی طراحی شده است. رعایت الزامات اجرایی مختص سیستم‌های گرمایش از کف، در عملکرد صحیح این سیستم‌ها نقش به‌سزایی دارد.
 

  نظارت

با توجه به حساسیت‌های موجود در اجرای سیستم گرمایش از کف، نظارت بر روند انجام آن در هر مرحله، تضمین‌کننده اجرای صحیح و عملکرد مطلوب سیستم می‌باشد. همچنین پس از پایان اجرا، تست سیستم بر اساس دستورالعمل BTS انجام می‌شود.

 

 

خدمات سیستم‌های فاضلابی:

خدمات مشاوره

انتخاب و طراحی بهترین سیستم فاضلابی متناسب با نوع ساختمان از اهمیت به‌سزایی برخوردار است. دپارتمان آب و انرژی با شناخت مزایا و معایب روش‌های مختلف، پیشنهاد‌ها لازم در خصوص طراحی سیستم و انتخاب صحیح محصولات فاضلابی را در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد.
 

  طراحی


طراحی صحیح و اصولی سیستم دفع فاضلاب از جمله مهم‌ترین مسائل در تأسیسات ساختمان است. برآورد سایز مناسب لوله‌های تجمیع فاضلاب، هوابرها و رایزرها، توجه به نوع کاربری فضاهای مختلف، محدودیت‌های طراحی در فضای ساختمان از جمله مهم‌ترین پارامترهای تأثیرگذار در طراحی هستند.
 

  اجرا


در سیستم فاضلابی اجرای غیر اصولی انشعابات و عدم دقت کافی مجری باعث ایجاد نشتی، عملکرد نامطلوب و نقص فنی در سیستم شده که رفع آن بسیار هزینه‌بر است. استفاده از کادر مجرب و آموزش‌دیده و تجهیزات به‌روز، اجرای اصولی سیستم را به‌همراه داشته و سطح بالای آسایش کاربران را فراهم می‌کند.

  نظارت


بررسی اجرای دقیق سیستم فاضلابی مطابق با نقشه‌های طراحی شده، انجام تست فشار و بازدیدهای مهندسین ناظر BTS در مراحل اجرا، همراه با ثبت و بایگانی مستندات طراحی و اجرا، عملکرد مطلوب سیستم را تضمین می‌کند.
 

 

   راه های ارتباطی  دپارتمان آب و انرژی

 
ایمیل دپارتمان آب و انرژی : we-department@bts-co.com
تلگرام دپارتمان : BTS_Water_and_Energy_Department